logo_herb_kolor

  

nowajerozolima -- kopia
 

 

Lokalne Centrum Kompetencji w Górze Kalwarii

12.02.201608:27

Sławomir

mazowszanie26 stycznia oficjalnie rozpoczęło działalność Lokalne Centrum Kompetencji w Górze Kalwarii mieszczące się na terenie byłej Jednostki Wojskowej w budynku dawnego kasyna przy ulicy Dominikańskiej 9.

Głównym zadaniem LCK jest rozpowszechnianie e-usług i idei społeczeństwa informacyjnego, mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z internetu. Do dyspozycji użytkowników jest pięć stanowisk komputerowych z dostępem do sieci, drukarka, xero, skaner, projektor oraz aparat fotograficzny. Można przyjść, żeby wyszukać potrzebne informacje, wysłać CV, przygotować pismo urzędowe albo sporządzić inny tekst, bądź sprawdzić swoją skrzynkę mailową – zachęcają przedstawiciele LCK.

Pomysłodawcy powstania centrum przyznają, że utworzono je głównie z myślą o tych, którzy nie mają w domu dostępu do sieci. – Większość naszych mieszkańców już posiada Internet, ale jest też grupa osób, która jeszcze nie została do niego podłączona. Ponadto ze sprzętu w LCK mogą również korzystać przyjezdni, którzy będą potrzebować w danej chwili drukarki czy komputera. Administrator udzieli wsparcie w w pisaniu CV, pism urzędowych, wysłaniu e-maila. Jest to także miejsce w którym dzieci mogą przygotować się do lekcji, a bezrobotni wyszukać oferty pracy w internecie.
Centrum spełnia też inną rolę, jest elementem promocji województwa mazowieckiego, jako źródło informacji kulturalnej i gospodarczej o regionie.
Lokalne Centra Kompetencji wraz z portalem www.mazowszanie.eu są elementami budowy społeczeństwa informacyjnego w ramach Projektu „M@zowszanie”.  Projekt – realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza – jest w 85 proc. finansowany przez Unię Europejską. 14 proc. kosztów kwalifikowanych pokrywają środki z budżetu państwa, a pozostały 1 proc. i koszty niekwalifikowane - samorząd województwa.
Lokalne Centrum Kompetencji w Górze Kalwarii ul. Dominikańska 9 czynne w godzinach:
poniedziałek 10-18
wtorek 10-18
środa 8-16
czwartek 8-16
piątek 8-16
tel 22 7273984

1proc.2

szczesniak_1

prawnik pierwszego kontaktu

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

 

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria