logo_herb_kolor

  

nowajerozolima -- kopia
 

 

Biznes / Góra Kalwaria - Złota lokalizacja dla biznesu

 


 

Góra Kalwaria nie od dziś słynie z życzliwości dla inwestorów, szanowania ich czasu oraz wysokiego standardu obsługi. Potwierdzeniem tego jest czterokrotnie otrzymanie przez gminę znaku Gmina Fair Play. Przekłada się to na wiele nowych inwestycji, które w ostatnim okresie są na terenie gminy Góra Kalwaria szczególnie zauważalne.

 
Wspaniałe położenie - 20 km na południe od Warszawy, na skrzyżowaniu szlaków (drogowych i kolejowych) wschód-zachód i północ- południe. Przez Górę Kalwarię przebiegają dwie drogi krajowe: 79 do Warszawy i Kozienic oraz numer 50 z Mińska Mazowieckiego do Sochaczewa. Droga numer 50 stanowi południową obwodnicę Warszawy dla ruchu towarowego.

Niepowtarzalne walory turystyczne i krajoznawcze
- Wisla i skarpa wiślana, Czersk i ruiny zamku, liczne obiekty sakralne różnych wyznań, baza sportowo-rekreacyjna, historyczny szlak turystyczny: Wilanów - Konstancin - Góra Kalwaria - Czersk - Warka oraz unikalne w skali europejskiej założenie architektoniczne miasta na planie krzyża.

A ponadto  - czyste środowisko, rozwinięte sadownictwo, klarowny podział gminy na część przemysłową, rolniczą i mieszkaniową, dostępność infrastruktury technicznej, dostępność wolnych terenów do zagospodarowania.

Infrastruktura
Gmina dba o rozwój infrastruktury. Szybki rozwój gospodarczy idzie w parze z inwestycjami samorządu w infrastrukturę. Na terenie gminy znajduje się nowoczesna oczyszczalnia ścieków “Moczydłów”. Sieć wodociągowa dostępna jest już na całym obszarze gminy, a sieć kanalizacyjna dociera do ponad połowy mieszkańców gminy, szybko i systematycznie zwiększając swój zasięg.

I to, co najważniejsze drogi: W najbliższym okresie planowane jest poszerzenie i modernizacja drogi szybkiego ruchu Piaseczno - Góra Kalwaria jako doskonałe połączenie ze stolicą. Już zakończona została realizacja modernizacji drogi nr 50 Grójec - Góra Kalwaria - Mińsk Mazowiecki. Niebawem zostanie rozpoczęta modernizacja drogi 724 Warszawa- Konstancin - Góra Kalwaria.

Przez ostatnie lata zainwestowało w gminie kilkadziesiąt firm. Wciąż jest budowana i modernizowana infrastruktura drogowa. Jednym słowem Gmina Góra Kalwaria to wymarzone miejsce na inwestycje.

Góra Kalwaria jest nowoczesną gminą. Wiele inwestycji już zrealizowanych, zachęca kolejnych inwestorów zewnętrznych do lokowania pieniędzy właśnie na naszym terenie. Tworzymy dogodne warunki do rozwijania każdej działalności gospodarczej. Kolejnym argumentem przemawiającym za lokalizacją inwestycji właśnie w Górze Kalwarii i jej najbliższej okolicy jest wysoka jakościowo baza surowców rolnych wyhodowanych na nieskażonych ekologicznie terenach. W ostatnich latach zajmowaliśmy wysokie pozycje w rankingach gmin przyjaznych inwestorom i środowisku. Jesteśmy czterokrotnym laureatem Ogólnokrajowego Konkursu Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Po raz ostatni ten tytuł otrzymaliśmy w 2009 roku!
 
Gmina Góra Kalwaria - powierzchnia 145 km', liczba mieszkańców przekracza 25 tys.
 
Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria
05-530 Góra Kalwaria, ul. 3 Maja 10
Telefon 022 727 34 11-13
Faks 022 727 13 78

 

LCK(1)

ZP

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria